Nabudowany siewnik Centaya Zobacz większe

Nabudowany siewnik centaya

Nabudowany siewnik Centaya

Więcej szczegółów

Zapytaj o produkt

Ocena produktu przez Klientów
Poproś o ofertę

Sygnał pozycji roboczej oraz prędkości jazdy

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Arbeitsstellungs- und Geschwindigkeitssignal

Seryjny napęd elektryczny daje możliwość dowolnego wyboru zarówno sygnału prędkości jazdy jak też sygnałów pozycji roboczej. W ten sposób można zależnie od sytuacji, elastycznie wybierać między różnymi sygnałami.

Kasety dozujące do różnych rodzajów ziarna

Specjalne kasety dozujące do różnych norm wysiewu dozują ziarno, które transportowane jest do głowicy rozdzielającej. Trzy seryjnie dostarczane kasety dozujące pokrywają do 95 % wszystkich rodzajów nasion. Dostępne są również inne kasety dozujące, np. do kukurydzy czy kultur specjalnych.
Wymienne kasety dozujące nadają się do następujących norm wysiewu: nasiona drobne (ok. < 15 kg/ha), nasiona średnie (ok. < 140 kg/ha), normalny siew (ok. > 140 kg/ha).

Czubek redlicy

Czubek redlicy oczyszcza i formuje redlinę wysiewu tak, że tworzy się optymalne połączenie materiału siewnego z glebą. Przez pływające ułożyskowanie czubek samodzielnie uwalnia się z gleby i przyklejonych resztek pożniwnych. Pokrycie czubka redlicy powłoką z utwardzonego metalu gwarantuje jego długą żywotność.

Kopiowanie głębokości

Jedną z najważniejszych zalet redlicy jednotarczowej RoTeC pro jest rozdzielenie prowadzenia redlicy od zagęszczania gleby. W wyniku tego redlica po napotkaniu kamienia podnoszona jest tylko raz. Poza tym nacisk redlicy i rolki zagarniacza można regulować niezależnie. W warunkach suchych można zastosować mniejszy nacisk redlicy i większy nacisk rolki. W warunkach mokrych lepszy będzie większy nacisk redlicy i mniejszy nacisk rolki zagarniacza. Do bardzo równomiernego i dokładnie kontrolowanego prowadzenia redlic jednotarczowych RoTeC pro służy tarcza prowadząca Control 10 o szerokości 10 mm albo rolka prowadząca Control 25 o szerokości 25 mm umocowana bezpośrednio na redlicy. Umieszczone na redlicach tarcze z tworzywa sztucznego chronią przed zapchaniem strefę odkładania nasion za czubkiem redlicy i zapewniają dokładne rozmieszczenie materiału siewnego. Podstawowa regulacja głębokości siewu odbywa się w 4 stopniach, bezpośrednio na redlicy i bez użycia narzędzi. Jedną z najważniejszych zalet redlicy jednotarczowej RoTeC pro jest rozdzielenie prowadzenia redlicy od zagęszczaniagleby. W wyniku tego redlica po napotkaniu kamienia podnoszonajest tylko raz. Poza tym nacisk redlicy i rolki zagarniacza można regulować niezależnie. W warunkach suchychmożna zastosować mniejszy nacisk redlicy i większy naciskrolki. W warunkach mokrych lepszy będzie większy nacisk redlicy i mniejszy nacisk rolki zagarniacza. Do bardzo równomiernego i dokładnie kontrolowanego prowadzenia redlic jednotarczowych RoTeC pro służy tarcza prowadząca Control 10 o szerokości 10 mm albo rolka prowadząca Control 25 o szerokości 25 mm umocowana bezpośrednio na redlicy. Umieszczone na redlicach tarcze z tworzywa sztucznego chronią przed zapchaniem strefę odkładania nasion za czubkiem redlicy i zapewniają dokładne rozmieszczenie materiału siewnego. Podstawowa regulacja głębokości siewu odbywa się w 4 stopniach, bezpośrednio na redlicy i bez użycia narzędzi.

Zgarniacz

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Abstreifer

Do zagwarantowania płynnego biegu redlic , na podwójnych tarczach są zamocowane zgarniacze wewnętrzne.
Opcjonalne dostępne są zgarniacze z utwardzaną powłoką dla bardzo zwięzłych gleb gliniastych.

Kopiowanie głębokości

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Tiefenführung

Aby zachowana była głębokość odkładania każdej z redlic TwinTeC, rolka prowadzenia głębokościowego za każdą z redlic TwinTeC dba o dokładne utrzymanie ustawionej głębokości. Przy dużym rozstawie redlic mierzącym 195 mm i połączeniu rolki prowadzenia głębokościowego z ustawionym u góry dźwigarem rolki, pozostaje wystarczająco dużo przestrzeni umożliwiającej pracę bez zatorów. Ze względu na 10° kąt ustawienia tarcz wysiewających istnieje doskonałe przejście także przy wysokich prędkościach jazdy i dużej ilości resztek pożniwnych. Opcjonalne zgarniacze na rolce prowadzenia głębokościowego zapewniają utrzymanie głębokości odkładania nasion także przy wilgotnej i kleistej glebie.

Rolka ograniczająca głębokość

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Tiefenführungsrolle

Do wyboru są dwie różne rolki prowadzenia głębokościowego. Rolka Control 50 mm ma wysokie przejście i nadaje się do pracy zwłaszcza na glebach ciężkich i nośnych. Rolka prowadzenia głębokościowego Control 65 mm oferuje wyższą nośność zwłaszcza na glebach lekkich.

Zmiana nacisku redlic

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, Scharduckverstellung

Ponieważ wszystkie redlice są zawieszone w ramie prowadzenia równoległobocznego, możliwe jest centralne ustawienie nacisku redlic.
Opcjonalnie dostępna jest hydrauliczna zmiana nacisku redlic, którą można wygodnie dopasować nacisk redlic bezpośrednio z kabiny. Redlice można wtedy podnosić hydraulicznie aż do 145 mm ta, że strefy nawrotów mogą być obrabiane bez udziału redlic. Podnoszenie redlic Jest bardzo pomocne przy pracy w narożnikach pola.
Istnieje możliwość zwiększenia nacisku redlic o kolejne 6 kg np. w strefie kół ciągnika.

Zagarniacz rolkowy w kombinacji z RoTeC pro

Saat andrücken mit dem Rollenstriegel

Po zamknięciu redlin wysiewu prze zagarniacz rolkowy, gleba jest dodatkowo dociskana zagarniaczem nad redlinami wysiewu tak, że powstają optymalne warunki do kiełkowania. Jest to szczególnie zalecane na glebach średnich, suchych, przy siewie roślin jarych lub rzepaku. Powstaje wtedy falisty profil powierzchni gleby, zapobiegający jej erozji. Wyjątkową zaletą jest możliwość zmiany nacisku redlic całkowicie niezależnie od nacisku zagarniacza rolkowego w zakresie od 0 do 35 kg na rolkę.

Terminale ISOBUS

Amazone, Mechanische Säkombination Cataya, ISOBUS-Terminals

ISOBUS oznacza obowiązujący na całym świecie standard komunikacji między terminalami obsługowymi, ciągnikami i dołączonymi urządzeniami wykorzystywany także przez oprogramowanie biurowe. Oznacza to, że za pomocą jednego terminala można obsługiwać wszystkie maszyny zdolne do współpracy z ISOBUS.

Korzyści wynikające z ISOBUS ISOBUS:
Wszystkie terminale AMAZONE ISOBUS oraz komputery robocze wykorzystują standard AUX-N i można tam przypisywać obłożenie przycisków wielofunkcyjnego uchwytu zgodnego ze standardem AUX-N.
Maszyny AMAZONE ISOBUS mogą być sterowane z każdą, zgodną z ISOBUS licencją Section Control.

Wyjątkowe cechy maszyn AMAZONE ISOBUS:
+ Można założyć do trzech profili użytkownika z indywidualnymi interfejsami obsługowymi dla różnych kierowców.
+ Na terminali obsługowym ISOBUS można optymalnie dopasować różne liczby przycisków.
+ Każdą funkcję maszyny można dowolnie umieścić w strukturze menu.
+ Pełnowartościowa dokumentacja przez kontroler zadań (ISO-XML). Alternatywnie dla dokumentacji przez kontroler zadań  możliwe jest proste zbieranie wartości sumarycznych (obrobiona powierzchnia, zużyty czas, zaaplikowane ilości). Zebrane wartości można wyeksportować jako zrzut ekranu do portu USB.

Brak opinie w tym momencie

Napisz opinie

Nabudowany siewnik Centaya

Nabudowany siewnik Centaya

Nabudowany siewnik Centaya