Siewnik ze zbiornikiem czołowym Avant Profi Zobacz większe

Siewnik ze zbiornikiem czołowym avant profi

Wysokie wydajności powierzchniowe i doskonała jakość siewu: z takimi cechami wyróżniającymi, składany agregat uprawowo siewny udowadnia swoją siłę przede wszystkim podczas pracy w wielu gospodarstwach. Przy szerokościach roboczych 4, 5 i 6 metrów, praktycy w pełni korzystają z jego możliwości. 

Więcej szczegółów

Zapytaj o produkt

Ocena produktu przez Klientów
Poproś o ofertę

Wysokie wydajności powierzchniowe i doskonała jakość siewu: z takimi cechami wyróżniającymi, składany agregat uprawowo siewny udowadnia swoją siłę przede wszystkim podczas pracy w wielu gospodarstwach. Przy szerokościach roboczych 4, 5 i 6 metrów, praktycy w pełni korzystają z jego możliwości. Czołowa przestrzeń montażowa ciągnika jest sensownie wykorzystana. Wyeliminowano dodatkowe obciążniki balastowe.  W połączeniu z zamontowanym czołowo zbiornikiem ziarna oraz kultywatorem wirnikowym, wałem i redlicami wysiewającymi z tyłu ciągnika, uzyskuje się agregat o optymalnym rozdziale masy, osiągający wysoką siłę uderzenia także na małych polach. Przejazdy między polami są bardzo proste: hydrauliczne złożenie, przejazd i praca  na następnym polu!

Zestawienie zalet

Amazone Avant am Xerion

• Dobre wykorzystanie przestrzeni montażowej ciągnika 
• Równomierne balastowanie osi ciągnika
• Znakomita zwrotność na drodze i w polu 
• Krótkie czasy przejazdu między polami i lepsza ekonomika pracy

Szerokość robocza odpowiednia do każdej mocy ciągnika

Amazone Avant Großflächensämaschine

Kultywatory wirnikowe o szerokości roboczej 4, 5 i 6 m są hydraulicznie składane do 3 m szerokości transportowej i nadają się do współpracy z ciągnikami o mocy do 265 kW (360 KM). Krótka budowa wyjątkowo stabilnego kultywatora wirnikowego umożliwia wydajną pracę na małych polach. Przekładnia główna składanego kultywatora wirnikowego, dysponując 3 biegami, pozwala szybko dopasować liczbę obrotów zębów do różnych gleb oraz intensywności pracy. 

Optymalny rozdział masy

Kurze Rüstzeiten

Zbiornik czołowy i agregat zakładany za ciągnikiem można dołączyć lub odłączyć od niego w kilka minut, bez używania jakichkolwiek narzędzi. Przewody prowadzące materiał siewny montowane są na uchwytach na ciągniku i mogą tam pozostawać także przy odłączonym Avant. Przewody zbiornika czołowego prowadzące ziarno dołączane są szybkozłączami. Zbiornik czołowy montowany jest na hydraulice przodu ciągnika a przyłącza hydrauliki są dołączane do ciągnika. Taka sama operacja wykonywana jest z tyłu: kultywator wirnikowy dołączany jest do dźwigni dolnych i dźwigni górnej a węże hydrauliczne wkładane są w szybkozłącza. Do tego dochodzi przyłączenie kabla danych do AMATRON 3 i można rozpocząć pracę. Prz 6 metrowym Avant z elektrycznym napędem dozownika można wyłączyć połowę szerokości roboczej.

Kompaktowy na drodze

Schnell auf der Straße

Do transpotu po drogach publicznych agregat z tyłu ciągnika pozwala się złożyć  hydraulicznie na szerokość transportową mniejszą, niż 3 m i wysokość transportową mniejszą, niż 3,7 m.

Doskonała widoczność w przód i w tył

Freie Sicht nach vorne und hinten

Ze względu na to, że montowany czołowo zbiornik ziarna jest wyjątkowo szeroki i płaski, widoczność do przodu odbywa się bez żadnyh przeszkód.  Narzędzia montowane z tyłu można również znakomicie obserwować, gdyż widoczność nie  jest zakłócona przez  zbiornik ziarna.

Zespół dozujący na zbiorniku ziarna

Avant Dosiereinheit

O niezawodny napęd zespołu dozującego na zbiorniku ziarna dba koło ostrogowe. W wyposażeniu do wyboru oferowana jest elektryczna zmiana dawki wysiewu z AMATRON 3. Alternatywnie stosowany jest elektryczny napęd dozownika z AMATRON 3. Można wtedy sterować dawką i całkowicie automatycznym wykonywaniem prób kręconych.

Dmuchawa

Gebläse

Wydajny silnik hydrauliczny napędza dmuchawę do transportu ziarna. Nowoczesne ciągniki spełniają warunki dla napędów hydraulicznych i posiadają wystarczającą ilość zaworów hydraulicznych, które niezależnie od liczby obrotów silnika dostarczają stałą ilość oleju i spełniają wymagania napędu hydraulicznego.

Szybka wymiana kaset dozujących

Amazone Sämaschine Avant: Dosierwalzen schnell gewechselt

Kasety dozujące w nowych dozownikach można wymieniać łatwo i szybko. Dzięki temu możliwe jest bardzo precyzyjne dozowanie wszystkich rodzajów nasion i dawek wysiewu z doskonałym rozdziałem nasion w rzędach także przy wysokich prędkościach roboczych. 

Redlice RoTeC+-Control

Avant Ablagesystem

Nasiona są precyzyjnie odkładane oraz przykrywane redlicami  RoTeC+-Control i zagarniaczem sprężynowym S. Przy elektrycznym napędzie dozownika, koło impulsów zapewnia dokładne obliczanie długości pokonanej drogi.

Przykrycie nasion redlicami RoTeC pro przy siewie po pługu i w mulcz dla AD-P Super i Avant

Amazone pneumatische Sämaschinen AD-P Special und AD-P Super, Rotec pro-Schare

Do siewu na szczególnie dużych powierzchniach i w najtrudniejszych warunkach AMAZONE proponuje redlice RoTeC pro. Ich tarcze mają średnicę 400 mm i są wykonane z utwardzanej stali narzędziowej o grubości 4 mm. Dzięki temu, zużycie zredukowane jest do minimum i wielokrotnie wydłuża się ich trwałość. Do niczym niezakłóconego siewu z dużą prędkością roboczą i na ciężkich, bogatych w słomę glebach, nacisk redlic ponosi się maksymalnie do 55 kg.

Przykrywanie nasion zagarniaczem

Amazone Sämaschine AD-P, Exaktstriegel

Zagarniacz do przykrywania otwartych redlin wysiewu oraz równania pola, pracuje bez zapychania się nawet przy dużych ilościach słomy. Oddzielne, ułożyskowane obrotowo elementy zagarniacza dopasowują go do nierówności podłoża i równomiernie przykrywają nasiona tak przy dużej ilości słomy jak też przy jej braku. 
Zmiana głębokości jest ustawiana mechanicznie dwoma pokrętłami. Przy hydraulicznej zmianie nacisku zagarniacza (opcjonalnej), sworzniami ustala się jedynie wartości maksymalne i minimalne. Dzięki temu, jednym zaworem sterującym można podczas jazdy szybko dopasować nacisk zagarniacza i redlic do zmieniających się warunków siewu. W połączeniu z redlicą ToTeC pro można stosować zagarniacz S o grubości 15 mm. Jest odporny na ścieranie i zapewnia dobre przykrycie materiału siewnego nawet w najtrudniejszych warunkach pracy.

 

Brak opinie w tym momencie

Napisz opinie

Siewnik ze zbiornikiem czołowym Avant Profi

Siewnik ze zbiornikiem czołowym Avant Profi

Wysokie wydajności powierzchniowe i doskonała jakość siewu: z takimi cechami wyróżniającymi, składany agregat uprawowo siewny udowadnia swoją siłę przede wszystkim podczas pracy w wielu gospodarstwach. Przy szerokościach roboczych 4, 5 i 6 metrów, praktycy w pełni korzystają z jego możliwości.