Siewnik Zayena z redlicami widłowymi Zobacz większe

Siewnik zayena z redlicami widłowymi

Siewnik Cayena z redlicami zębowymi stworzono do szybkiego siewu na twardych, suchych i kamienistych glebach z uprawą przedsiewną lub bez niej.

Więcej szczegółów

Zapytaj o produkt

Ocena produktu przez Klientów
Poproś o ofertę

Siewnik Cayena z redlicami zębowymi stworzono do szybkiego siewu na twardych, suchych i kamienistych glebach z uprawą przedsiewną lub bez niej.
Przy 6 m szerokości roboczej i zbiorniku mieszczącym 3.600 l, Cayena  oferuje niezwykłą siłę uderzenia; alternatywą jest Cayena-C z 2-komorowym zbiornikiem o pojemności 4.000 l.

Najlepsze argumenty

Amazone Zinkenscharsämaschine Cayena

+ Siew i optymalne zagęszczenie gleby w jednym przejeździe roboczym
+ Wysoka wydajność powierzchniowa przy precyzyjnym dozowaniu
+ Łatwość uciągu dzięki wąskim redlicom TineTeC
+ Na twarde, suche i kamieniste gleby
+ Duże przejścia przy dużej liczbie rzędów: 36 redlic na  6 m
+ Optymalne przykrywanie materiału siewnego przez zagarniacz S
+ Centralne, bezstopniowe ustawianie głębokości siewu
+ Pasmowe zagęszczanie gleby przez klinowe wały pierścieniowe z oponami o profilu Matrix
+ Zoptymalizowane prowadzenie redlic do precyzyjnego odkładania materiału siewnego

Korzyści wynikające z ISOBUS

ISOBUS

Cayena jest certyfikowany według testu zgodności AEF - UT 2.0. Tym samym ta maszyna AMAZONE może być obsługiwana przez wszystkie znajdujące się na rynku terminale certyfikowane zgodnie z UT 2.0. 
Cayena ze zgodną z ISOBUS licencją Section Control  może być obsługiwany także przez terminale innych producentów.

Terminale AMAZONE takie, jak AMATRON 3, CCI 100 i AMAPAD, oraz wszystkie maszyny AMAZONE z ISOBUS są zgodne z funkcjonalnością AEF AUX-N. Oznacza to, że na przykład przyciskom posiadanego wielofunkcyjnego uchwytu zgodnego z AUX-N można przypisać  indywidualne funkcje. Dzięki temu, każda z funkcji jest w uchwycie dokładnie tam, gdzie rolnik chciały ją mieć.

Do 15 km/h dla najwyższej wydajności dziennej

Amazone Zinkenschar-Sämaschine Cayena

Siewnik Cayena z redlicami zębowymi pokazuje swoją siłę zwłaszcza na twardych, kamienistych glebach i regionach suchych, gdzie dotychczasowe redlice zawodzą. Czy będą to nasiona duże, średnie czy drobne, do siewu w mulcz, siewu po orce lub na ściernisku – Cayena o szerokości roboczej 6 m ma ogromną siłę uderzenia. Z prędkościami roboczymi sięgającymi aż do 15 km/h oraz zbiornikiem ziarna o pojemności 3.600 l Cayena oferuje ogromny potencjał wysokich wydajności dziennych.

Cayena-C – do materiału siewnego i nawozów

Amazone Zinkenschar-Sämaschine Cayena

Przez Cayena 6001-C firma AMAZONE oferuje  siewnik zaczepiany z redlicami zębowymi z wyposażeniem do nawozu. Mieszczący 4.000 l zbiornik materiału siewnego jest podzielony na dwie komory w stosunku 60:40 i wyposażony w elektryczne dozowniki. Obie komory można do wyboru  napełniać ziarnem albo nawozem. Materiał siewny i nawóz będą tą samym odcinkiem transportowym dostarczane do redlin wysiewu i tam odkładane. W ten sposób można na przykład podczas siewu rzepaku ozimego lub zbóż ozimych podawać odpowiednią, startową dawkę nawozu.
Zamknięty system zbiornika ciśnieniowego Cayena-C gwarantuje aplikacje kombinacji wysokich dawek materiału siewnego i nawozu.

Oddzielacz powietrza

Amazone Zinkenschar-Sämaschine Cayena, Luftabscheider

Oddzielacz powietrz może przy siewie mieszanek o mocno różniącym się ciężarze właściwym /objętości (lekki materiał siewny/ciężki nawóz) zachować prawidłowy przepływ materiału siewnego. Strumień powietrza z dmuchawy jest tu dopasowany samoczynnie, eliminując wydmuchiwanie lżejszego materiału oraz zapewniając właściwą regulację.

Podstawowe ustawienie

Amazone Zinkenschar-Sämaschine Cayena, Grundeinstellung

Cayena jest niesiony przez dolne dźwignie zaczepu ciągnika oraz klinowe pierścienie oponowe. Biegnące przed polem zębów koła kopiujące (opcjonalne) dbają o spokojny ruch także przy wysokich prędkościach siewu. Głębokość odkładania materiału siewnego można szybko ustawiać zapaską. Tak samo łatwo dostosowywany jest zagarniacz S do przykrywania i wyrównania zagonów wysiewu.

Pakiet Comfort 1 z terminalem Twin 3.0

Amazone Zinkenschar-Sämaschine Cayena, Comfort-Paket 1 mit TwinTerminal 3.0

Aby jeszcze bardziej uprościć wstępne dozowanie, kalibrację i opróżnianie z resztek, AMAZONE oferuje dla maszyn w połączeniu z  terminalami obsługowymi AMATRON 3, CCI 100 albo AMAPAD pakiet Comfort 1 z terminalem Twin 3.0. Terminal Twin będzie zamontowany bezpośrednio na siewniku w pobliżu zespołów dozujących. Taka pozycja stanowi istotną zaletę: Kierowca może wykonywać obsługę i wprowadzanie dawek dozowania dla kalibracji  bezpośrednio na maszynie, oszczędzając przy tym czas na wielokrotne wsiadanie i wysiadanie z ciągnika.
Terminal Twin3.0 składa się z wodo- i pyłoszczelnej obudowy oraz wyświetlacza o przekątnej 3,2 cala oraz 4 dużych przycisków obsługowych.

AMADRILL+ - Precyzyjne dawki wysiewu oraz intuicyjna obsługa

Amazone Zinkenschar-Sämaschine Cayena, AMADRILL+

AMADRILL+ jest przyjaznym w obsłudze terminalem dla siewników AMAZONE. Przejrzysta forma z jednoznacznymi symbolami i jasnymi liczbami na wyświetlaczu oferuje wysoki komfort. W gospodarstwach korzystających z usług oraz tam, gdzie sezony prac są krótkie ważne jest, gdy skomplikowane siewniki dysponują prostą, intuicyjną obsługą.
AMADRILL+ steruje elektrycznym dozowaniem maszyny. Do kalibracji wystarcza zwykłe naciśnięcie przycisku. Po wprowadzeniu dawki kalibracyjnej system dostosowuje się samoczynnie. Te szczególne zalety są wyjątkowo korzystne na krawędziach pola: Funkcja „Wstępnego dozowania“ zapewnia bezpieczeństwo przy siewie w narożnikach pól. Do wyłączenia elektrycznego dozowania wystarczy  nacisnąć przycisk, dzięki czemu możliwe jest szybkie i łatwe wykonanie wstępnej uprawy bez wysiewu ziarna.
Jest rzeczą oczywistą, że obsługiwane są także zwykłe funkcje  każdego nowoczesnego siewnika: Łatwe ustawianie i sterowanie włączaniem ścieżek technologicznych, zdana zmiana dawki wysiewu, nadzór dmuchawy i wałka wysiewającego a także integracja czujnika stanu napełnienia w zbiorniku ziarna.

Terminal obsługowy AMATRON 3

Amazone Zinkenschar-Sämaschine Cayena, Bedien-Terminal AMATRON 3

Sterowanie wszystkimi ważnymi funkcjami może przejąć pracujący w ISOBUS terminal AMATRON 3, Zalicza się do tego funkcje robocze oraz możliwości funkcjonalne do ustawienia maszyny, np. kalibrację. AMATRON 3 jest obejmującym wiele maszyn terminalem ISOBUS dla siewników, rozsiewaczy nawozów i opryskiwaczy polowych, umożliwiającym optymalne sterowanie dawkami aplikacji oraz obsługę.
Maszyna seryjnie dysponuje elektrycznym napędem dozownika. Pozwala on na łatwą kalibrację oraz indywidualne zmiany dawki wysiewu. Obszerne sterowanie elektrohydrauliczne przez AMATRON 3 pozwala wykonywać wszystkie takie funkcje, jak sekwencje czynności na nawrotach, zmiana intensywności pracy zespołu redlic, bezpośrednio z ciągnika.
Terminal obsługowy steruje i nadzoruje funkcje zakładania ścieżek technologicznych. Należy do nich również umiejętne omijanie przeszkód przez znaczniki śladów. Z nowym kontrolerem zadań można wygodnie zaplanować wszystkie prace na domowym komputerze i przenieść niezbędne dane w formacie ISO-XML przez pendrive USB do terminala. W AMATRON 3 można przez  ISO-XML lub mapy Shape pracować specyficznie dla poszczególnych części pola.

Terminal CCI -uniwersalny talent

Terminal CCI 100

Terminal CCI-ISOBUS firmy AMAZONE jest wynikiem współpracy z wieloma innymi producentami maszyn w Competence Center ISOBUS e. V. (CCI). W terminalu CCI zarówno AMAZONE jak też pozostali partnerzy położyli kamień węgielny pod wprowadzenie ISOBUS do praktyki. CCI 100 służy jako baza sukcesywnego przestawiania wszystkich maszyn i narzędzi AMAZONE na standard ISOBUS.

Zalety
+ Jasny, kolorowy wyświetlacz o wielkości 8,4" o wysokim natężeniu światła i czujnikiem oświetlenia otoczenia, który automatycznie dostosowuje jasność do aktualnego oświetlenia. Zapobiega to sytuacji, w której kierowca będzie oślepiany przez zbyt jasny ekran.
+ Wprowadzanie odbywa się do wyboru albo przez przyjazny w obsłudze ekran dotykowy albo przyciskami.
+ Niemęcząca praca wspomagana jest w ciemnościach także przez podświetlenie przycisków, również połączonych z czujnikiem światła.
+ Sprawdzona, jednoręczna obsługa AMAZONE została zachowana także tutaj, ponieważ obłożenie wszystkich przycisków ekranowych może być uruchamiane niezwykle łatwo.
+ Do intuicyjnego prowadzenia w menu oraz komfortowego wprowadzania wartości i tekstów, terminal wyposażono w doskonały jakościowo, dotykowy wyświetlacz.
+ Do bezpośredniego, szybkiego wprowadzania i przestawiania żądanych wartości na obudowie umieszczono ergonomiczne pokrętło z funkcją potwierdzania.

Terminal dysponuje następującymi funkcjami:

+ Obsługa maszyn ISOBUS

+ Funkcja ECU ciągnika (przyłącze dla prędkości jazdy, WOM i pozycji dźwigni dolnych)

+ Zarządzanie zadaniami w celu dokumentacji, CCI.Control CCI.Command (opcjonalnie): automatyczne przełączenia sekcji szerokości CCI.Command.SC Wspomaganie jazdy równoległej CCI.Command.PT

+ Wspomaga mapy aplikacji w formacie ISO-XML

+ PrzyłączeUSB do wymiany danych

+ Funkcja kamery CCI.Cam

+W zależności od techniki siewu terminal CCI dysponuje funkcją automatyki zakładania ścieżek technologicznych. Włączanie ścieżek jest w terminalu CCI sterowane przez GPS w trybie jazdy równoległej

+ Przyłącza ASD i LH5000 przez RS232 (podawanie wartości żądanych), np. dla czujników N

Zewnętrzna belka świetlna dla CCI.Command.PT

Externe Lightbar für CCI.Command.PT

Jako możliwe poszerzenie do dyspozycji jest zewnętrzna belka świetlna, którą można wygodnie łączyć z CCI.Command.PT. Zewnętrzną belkę świateł można dowolnie umieścić w kabinie. Warunkiem jest korzystanie z modułu prowadzenia równoległego w CCI.Command.

AMAPAD - Wyjątkowo komfortowy rodzaj sterowania maszynami rolniczymi

Amazone Sämaschine Cirrus 03

Terminal obsługowy AMAPAD firmy AMAZONE proponuje doskonałe rozwiązanie dla aplikacji GPS, jak automatyczne włączanie sekcji szerokości w oparciu o GPS oraz rozwiązania Precision-Farming.
AMAPAD dysponuje wyjątkowo ergonomicznym ekranem dotykowym o wielkości 12,1 cala. Jedyna w swoim rodzaju koncepcja „MiniView” pozwala na przejrzystą prezentację z boku ekranu chwilowo nieaktywnych ale nadzorowanych aplikacji. W razie konieczności można je powiększyć „dotykiem palca”. Ergonomię obsługi uzupełnia możliwość indywidualnego obłożenia „tablicy przyrządów” żądanymi wskazaniami.
Obok przełączania sekcji szerokości GPS-Switch seryjnie zainstalowano również GPS-Track pro, będące cennym, profesjonalnym, ręcznym prowadzeniem po śladach. GPS-Track pro można doposażyć do funkcji automatycznego kierowania.

Terminal dysponuje następującymi funkcjami:

+ Obsługa maszyn ISOBUS
+ Zarządzanie zleceniami w celu dokumentacji
+ Automatyczne przełączanie sekcji szerokości GPS-Switch pro
+ Zintegrowane oświetlenie do wspomagania jazdy równoległej GPS-Track pro
+ Opcjonalne rozwinięcie do automatyki kierowania
+ Moduł kart aplikacji GPS-Maps pro

+ Przyłącze RS232 prze adapter SCU (do wymiany danych)
+ Dwa przyłącza USB do wymiany danych
+ Moduł WLAN (przez adapter USB)
+ Wyjście GPS

Właściwości AMAPAD:
+ Przednia strona ekranu ze specjalnie utwardzanego szkła
+ Obudowa z tworzywa odpornego na uderzenia
+ Bardzo wąska krawędź dla maksymalnej przejrzystości
+ Połączenie powierzchni, bez wnikania kurzu i wilgoci

   

GPS-Switch - dokładne umieszczenie materiału siewnego

Amazone Zinkenschar-Sämaschine Cayena, GPS-Switch - Genaue Platzierung des Saatguts

Po sukcesie  systemów GPS-Switch w rozsiewaczach nawozu i opryskiwaczach polowych w centrum uwagi znalazł się teraz siew. Przez GPS sterowane będzie przy tym włączanie i wyłączanie elektrycznych dozowników. Pozwala to zwłaszcza na małych polach z licznymi manewrami zawracania znacząco odciążyć kierowcę i poprawić wyniki pracy.
GPS-Switch steruje włączaniem i wyłączaniem elektrycznych dozowników Cayena zależnie od pozycji maszyny oraz ustawień dokonanych przez kierowcę. Przy Cayena jest także możliwe wyłączenie połowy, czyli 3 m szerokości roboczej siewnika.
Tym samym można do minimum ograniczyć często występujące w praktyce przesiewanie lub niedosiewanie  w miejscach krytycznych, jak nawroty i kliny pola. Miejsca niezasiane należą  tu do przeszłości. Kierowca może się w pełni skoncentrować na jeździe i z pomocą pracujących niezależnie narzędzi poprzedzających osiągać czyste przejazdy.
Oszczędność materiału siewnego i produktywne działanie: Z  GPS-Switch eliminuje się zbędne wypływanie ziarna występujące w klasycznych siewnikach, które wyłączają się dopiero przy podniesieniu redlic. Wysiewany materiał jest zatem lepiej rozmieszczany. Dla osiągnięcia optymalnych punktów włączania i wyłączania zaleca się wykorzystanie dokładności AMAZONE RTK.
Przyszłość już dziś: Coraz częściej wykorzystuje się mapy wysiewu, z pomocą których można dopasować dawki wysiewu nawet na niewielkich fragmentach pola – na wzniesieniach i zagłębieniach lub przy różnicach gleby. Kontroler zadań (przez ISO-XML) lub mapy GPS pozwalają jako opcja terminala AMATRON 3 na łatwe przetwarzanie map wysiewu. Standardowe formaty mogą być importowane a system automatycznie je przetworzy. Graficzna prezentacja map w tle daje przy tym doskonały przegląd sytuacji.

Brak opinie w tym momencie

Napisz opinie

Siewnik Zayena z redlicami widłowymi

Siewnik Zayena z redlicami widłowymi

Siewnik Cayena z redlicami zębowymi stworzono do szybkiego siewu na twardych, suchych i kamienistych glebach z uprawą przedsiewną lub bez niej.