Siewnik wielkopowierzchniowy Primera DMC Zobacz większe

Siewnik wielkopowierzchniowy primera dmc

AMAZONE oferuje nową generację siewników - Primera DMC o szerokości roboczej 3m, 4,5m, 6m, 9m, lub 12 m - znakomitą maszynę do niedrogiego wykonywania zabiegów uprawowych na wielkich powierzchniach.

Więcej szczegółów

Zapytaj o produkt

Ocena produktu przez Klientów
Poproś o ofertę

AMAZONE oferuje nową generację siewników - Primera DMC o szerokości roboczej 3m, 4,5m, 6m, 9m, lub 12 m - znakomitą maszynę do niedrogiego wykonywania zabiegów uprawowych na wielkich powierzchniach.

Te wszechstronne, stosowane w dużych gospodarstwach siewniki wyposażone są w odpowiedni zestaw redlic, nadający się do siewu bezpośredniego, a także do siewu z konwencjonalną uprawą gleby.

Primera DMC: siew bezpośredni - siew w mulcz - siew konwencjonalny

Amazone Großflächensämaschine Primera DMC im Überblick

Siewnik wielkopowierzchniowy Primera DMC jest wynikiem konsekwentnego uwzględniania wymagań i życzeń praktyki.

• Szerokość robocza 6 m, składana do  3225 mm szerokości transportowej (opcjonalnie 3000 mm), stosowane z ciągnikami o mocy od 180 KM.

• Szerokość robocza 9 m, składana do szerokości transportowej 4725 mm (opcjonalnie 4500 mm), stosowane z ciągnikami o mocy od 270 KM.

• Szerokość robocza 12 m, składana do 4725 mm szerokości transportowej (opcjonalnie 4500 mm), stosowane z ciągnikami od 350 KM.

• Nawożenie do wyboru z nabudowanym zestawem siewu/nawożenia (seryjnie przy 12 m szerokości roboczej, opcjonalnie przy 3 m do 9 m szerokości roboczej) 

Zalety Primera DMC

Die Vorteile der Primera DMC von Amazone

• Korzystne cenowo wykonywanie procesów produkcyjnych przy spadających kosztach wytwarzania i zmieniających się wielkościach gospodarstw
• Przestrzeganie przepisów dotyczących ochrony środowiska, redukcja obciążenia azotanami
• Obniżenie kosztów maszyno i kosztów pracy
• Uprawa konserwująca i chroniąca glebę
• Zmniejszenie erozji gleby
• Redukcja strat wody w glebie
• Stabilna prowadzenie
• Wysoki rozkład słomy oraz możliwość infiltracji

Do elastycznej uprawy: Primera DMC o szerokości roboczej 3 m, 4,5 m, 6 m, 9 m lub 12 m

Für den flexiblen Ackerbau: Primera DMC von Amazone

Bez względu na to jaki rodzaj uprawy zostanie wybrany, Primera DMC  w każdych warunkach wykonuje doskonałą pracę. Z wyjątkowymi redlicami dłutowymi osiągana jest wysoka jakoś odnoś dokładności odkładania i przykrywania nasion. Zwłaszcza przy uprawie bezorkowej z dużą ilością resztek organicznych z przedplonów lub po rekultywacji ugorów pracują bez zastrzeżeń. Czynią to także na glebach źle uprawionych, ze złym wymieszaniem resztek organicznych względnie na polach źle wyrównanych, gdzie mogłoby dochodzić do złej jakości odkładania i ziarna równania zagonów. Primera DMC ze swoimi redlicami dłutowymi doskonale radzi sobie w takich warunkach. Redlica dłutowa świetnie rozsuwa materiał organiczny z redliny wysiewu, znakomicie dopasowuje się do nierówności pola i z zawsze prawidłowym naciskiem redlicy dba o zachowanie dokładnego odkładania nasion i wyrównanie pola. Primera DMC można opcjonalnie wyposażyć także w zbiornik nawozu. Docelowe podawanie nawozu mineralnego bezpośrednio do redliny wysiewu może pomóc młodym roślinom w zdrowym i szybkim rozwoju, do osiągnięcia znajdującej się głębiej wody i tym samym przeciwstawić się większej suszy.

Wysokowydajna maszyna dla obszarów suchych i wielkich powierzchni

Primera DMC von Amazone: Die Hochleistungssämaschine insbesondere für Trockengebiete und Großflächen

Prowadzone równoległobocznie redlice wysiewające DMC z ustawionymi na chwytanie czubkami redlic dłutowych DURA gwarantują rozsunięcie redli wysiewu dla jak najlepszego kontaktu nasion z glebą i zachowania Zabezpieczenie REVOMAT przed przeciążeniami umożliwia siew także na kamienistych glebach.
Przykrywanie nasion wykonywane jest tarczą wyposażoną w pałąki oraz zwykłym zagarniaczem lub zagarniaczem rolkowym. Opcjonalnie można też równocześnie wysiewać nasiona i nawóz.
W niektórych wypadkach nie można obejść się bez pługa. Przy takie, konwencjonalnej uprawie siewnik Primera DMC stosowany jest do pracy na polu przygotowanym do siewu.

Redlice dłutowe z równoległobokiem

Amazone Primera: Meißelschare in Parallelogrammen

Redlice dłutowe są zawieszone równoległobocznie. Jest to wprawdzie nieco bardziej złożone ale zapobiega sytuacji w której przy zmieniających się warunkach (jazda w górę i w dół, nawroty, różna gleba itd) oraz prędkościach jazdy następowałaby utrata dokładnego zachowania żądanej głębokości siewu.

Redlice w czterech rzędach z odstępem 18,75 cm

Amazone Primera DMC: Schare in vier Reihen mit einem Strichabstand von 18,75 cm

Redlice umieszczone są w czterech rzędach, odstęp redlic wynosi 18,75 cm tak, że między nimi zachowane są przelotowe „tunele“ o wymiarze ok. 75 cm. Ta zasada umożliwia relatywnie mały rozstaw redlic (18,75 cm) do szybkiego zamknięcia łanu (zacienienie gleby) i zmniejsza niebezpieczeństwo powstawania zatorów z masy słomy.

Rolki pałąkowe na każdej redlicy

Amazone Primera: Bügelrollen an jedem Schar

Rolki pałąkowe dla każdej z redlic wysiewających umieszczone z lewej i prawej strony redlicy dłutowej to kolejny postęp AMAZONE w technice siewu. Dzięki temu każda z redlic wysiewających jest indywidualnie, pewnie prowadzona na żądanej głębokości siewu a redlina jest ponownie przykrywana luźną , względnie spulchnioną glebą także w miejscach mokrych. Odbywa się to przy bardzo zróżnicowanych prędkościach jazdy sięgających aż do 18 km/h.
Oznacza to: jak dużo lub jak mało gleby  będzie wyrzucane przez "jadącą" redlicę dłutową na bok – to obie rolki ponownie ułożą na redlinie z obu stron a następnie zadziała zagarniacz zwykły lub rolkowy. Nasiona będą przykryte, strefa nad nimi będzie relatywnie luźna, co pozwoli na szybsze podgrzanie gleby wokół nasion. Działa to jednak prawidłowo tylko wtedy, gdy cały materiał siewny będzie ułożony na wilgotnym podłożu (całkowicie u dołu). Przy redlicy dłutowej nasiona są precyzyjnie układane bardzo blisko z tyłu za redlicą.
Rolka pałąkowa składa się z tarczy odbijającej i pałąków służących jako elementy podporowe. Jest odporna na ścieranie i wykonana z jednego kawałka żeliwa. Pałąki umieszczone na zewnątrz tarczy odbijającej wykonano z wąskich elementów. Materiał utrzymuje zarówno dłuto redlicy jak i tarczę odbijającą zawsze na żądanej głębokości  – niezależnie od prędkości jazdy! Ze względu na wąski kształt, nawet na wilgotnych glebach nie tworzą się  żadne grube zwały gleby – co oznacza, że maszyną można pracować także wtedy, gdy pole jest jeszcze bardzo mokre. Nawet bez zgarniaczy, które zwykle mieszają słomę z luźną glebą i ciągną za sobą rolkę prowadzącą, działają hamująco i na zakończenie zamykają glebę.
Głębokość siewu ustawiana jest korbą, grupowo, dla każdego modułu redlic – bardzo łatwo i szybko.

Zabezpieczenie przeciążeniowe REVOMAT

Amazone Primera: REVOMAT-Überlastsicherung

Zabezpieczenie przeciążeniowe REVOMAT: gdy dłuto redlicy czołowo trafi na kamień  albo na mocno ubitych nawrotach dźwignia górna gwałtownie się ugina z ustawionym ciśnieniem a następnie ponownie wraca na pozycję wyjściową. Automatycznie i dokładnie. Przy większości przeszkód położonych ukośnie do kierunku jazdy, redlica obraca się na bok – ponieważ cała dźwignia dolna nie jest sztywna lecz zamocowana na długiej, sprężystej płycie.

Fot:
(1) Prosta dźwignia górna, redlica dłutowa a wpozycji roboczej
(2) Dźwignia górna ugięta, redlica dłutowa odchylona po natrafieniu na przeszkodę w glebie

Pozostaje równe pole

Amazone Primera DMC

Po przejściu redlic DMC z tyłu pozostaje równe pole (bez rowków i wałków gleby),  co obok równomiernych wschodów ma także praktyczne zalety – np. spokojna jazda kombajnem, opryskiwaczem polowym (belka polowa!) i rozsiewaczem nawozów. Szczególnie istotne jest to na obu końcach pola (nawroty).

Redlica dłutowa AMAZONE

Primera DMC, Das AMAZONE Meißelschar®

Czubek redlicy lub "dłuto" jest chroniony przed zużyciem przez płytkę wolframowo-węglanowo-kobaltową – dzięki czepu redlica wytrzymuje całą wieczność a na pewno wiele tysięcy hektarów! To także wynalazek AMAZONE, który był już wielokrotnie "wynajdywany". Można to łatwo rozpoznać: redlica dłutowa® AMAZONE jest wynikiem długoletnich doświadczeń i jest po prostu bardzo dobra.

System dozowania

Primera Dosierwalzen

• Trzy różne walce dozujące(duży, średni. drobny) gwarantują dokładne dozowanie objętościowe rożnych rodzajów ziarna i nawozu.
• Opcjonalnie są wałki dozujące do nawozów zielonych, kukurydzy i słonecznika oraz grochu i bobiku.
• Wałki dozujące wymienia się szybko i bez użycia narzędzi.
• Precyzyjne uszczelnienie dozownika przez zasuwę.
• Łatwa kontrola – wałki dozujące są dobrze widoczne.
• Zmiana dawki odbywa się przez bezstopniowo ustawianą przekładnię Vario (bezobsługową) – sprawdzoną 150.000 razy – możliwe są dawki wysiewu od 2 do 400 kg/ha.
• Ustawianie dozowników do kalibracji nie wymaga żadnych narzędzi.
• Całkowite opróżnianie przez otworzenie pokrywy obciążonej sprężyną.
• Siew wszystkich rodzajów ziarna – także warzyw – możliwy bez kłopotliwego przezbrajania.
• Wszystkie części są przyjazne w obsłudze i łatwo dostępne.
• System hydrauliki On-Board do napędu dmuchawy (3 m, 4,5 m, 5 m i 6 m ze zintegrowanym chłodzeniem oleju), 9 m opcjonalnie, 12 m z bezpośrednim napędem dmuchawy z ciągnika.
• Opcjonalny zestaw do siewu kukurydzy i słonecznika dla innego rozstawu rzędów (37,5 cm i 75 cm).

Głowice rozdzielające

Verteilerköpfe der Primera

Zalety głowic rozdzielających: 
• Umiejscowienie poza zbiornikiem ziarna.
• Swobodny dostęp do zbiornika, doskonała widoczność z kabiny kierowcy.
• Obserwacja przepływu ziarna w przezroczystych pokrywach głowic rozdzielających; opcjonalnie z nadzorem przewodów prowadzących nasiona

Konstrukcja ramowa

Amazone Primera: Die Rahmenkonstruktion

Konstrukcja ramowa jest zbudowana tak stabilnie, że moduły redlic z równoległobocznymi zespołami redlic dłutowych mogą być łączone razem ze zbiornikiem AMAZONE dla ziarna i nawozu, pneumatycznym dozowaniem, zagarniaczem zwykłym lub rolkowym tworząc absolutnie niezawodny siewnik wielkopowierzchniowy.

Wąski dyszel

Amazone Primera DMC: Schlanke Deichsel

Wąski dyszel umożliwia nawroty w miejscu, bez dotykania tylnych kół ciągnika. Opcjonalnie dostępne są różne warianty ucha pociągowego oraz zaczep z belką zaczepową do dźwigni podnośnika.

System zbiorników

Amazone Primera DMC: Das Behältersystem

• Wielkość zbiorników 4200 l  przy szerokości roboczej  od 3 m do 9 m oraz  6000 l dla szerokości roboczej 12 m. 
• Możliwy podział zbiorników ścianką oddzielającą nasiona i nawóz w stosunku 3:1. 
• Szybkie przestawienie z wariantu siewu do wariantu siewu-nawozu i odwrotnie. 
• Duże sito chroniące przed ciałami obcymi oraz plandeki osłaniające, chroniące przed kurzem i wilgocią

Przykrywanie nasion zagarniaczem palcowym

Primera DMC Exaktstriegel

Zagarniacz palcowy równa powierzchnię gleby.  Pracuje bez zapychania się także przy dużych ilościach słomy.  Oddzielnie obracane, ułożyskowane elementy zagarniacza dostosowują się do nierówności gleby i sprawiają, że nasiona przykrywane są równomiernie zarówno na polach z dużą ilością słomy jak i wolnych od słomy.

Dodatkowe dociskanie opcjonalnym zagarniaczem rolkowym

Primera Rollenstriegel

Rolki dociskające zagarniacza rolkowego dodatkowo dociskają glebę nad redlinami wysiewu. Jest to rozwiązanie zalecane w szczególności na glebach średnich, suchych przy siewie roślin jarych lub rzepaku. Zagarniacz rolkowy firmy AMAZONE można bardzo szybko, centralnie wyłączyć. 

Uwaga: 
Przy dzisiejszych siewnikach z tarczami  dociskowymi lub prowadzącymi, praktycy zalecają na glebach wilgotnych (kleistych) wymontowanie tych rolek, lub ich podniesienie (wyłączenie z pracy). Ma to zastosowanie tylko wtedy, gdy do rolki dociskowej nie jest dołączona tarcza prowadzenia głębokościowego. Jest to zasadnicza wada innych systemów. 
Firma AMAZONE znalazła znakomite rozwiązanie problemu! 

Podwozie

Fahrwerk

Duże opony zmniejszają nacisk na glebę. Podwozie wymierzone jest odpowiednio do wyposażenia maszyny. Wyjątkowo wąski dyszel w połączeniu ze specjalnym systemem szybkiego dołączania na dźwigniach dolnych AMAZONE, umożliwia zawracanie w miejscu, bez dotykania dyszla tylnymi kołami ciągnika.

Siewniki wielkopowierzchniowe Primera DMC 9001-2C i 12001-2C

Amazone Großflächensämaschine Primera DMC 12001-2C

Przez nową generację siewników Primera DMC o szerokości roboczej 9 i 12 m  firma AMAZONE oferuje korzystne cenowo rozwiązania dla siewu na dużych polach. Ten wszechstronny siewnik wielkopowierzchniowy odpowiednim wyposażeniem w redlice wyjątkowo dobrze nadaje się do siewu w mulcz oraz siewu bezpośredniego jak też do siewu po pługu.

Zalety Primera DMC 9001-2C i 12001-2C

Amazone Großflächensämaschine Primera DMC 12001-2C

+ Wyższe wydajności powierzchniowe ze zbiornikiem mieszczącym 13000-l, wydajny układ napełniania, redlice dłutowe odporne na ścieranie i oszczędzające siłę uciągu
+ 4 częściowy zbiornik do równoczesnego wykorzystania przez materiał siewny i nawóz, do wyboru w stosunku 3:1 albo 1:1
+ Korzystne cenowo wykonywanie prac przy spadających cenach rpoduktów i w gospodarstwach o różnej wielkości
+ Uwzględnianie wymogów ochrony środowiska, redukcja obciążenia azotanami
+ Obniżka kosztów maszyn oraz kosztów pracy
+ Konserwująca uprawa chroniąca glebę
+ Zmniejszenie erozji gleby
+ Redukcja strat wody w glebie
+ Stabilna struktura gleby
+ Możliwość wysokiego rozkładu słomy oraz przenikalności

Brak opinie w tym momencie

Napisz opinie

Siewnik wielkopowierzchniowy Primera DMC

Siewnik wielkopowierzchniowy Primera DMC

AMAZONE oferuje nową generację siewników - Primera DMC o szerokości roboczej 3m, 4,5m, 6m, 9m, lub 12 m - znakomitą maszynę do niedrogiego wykonywania zabiegów uprawowych na wielkich powierzchniach.