Historia marki Steyr liczy już ponad 100 lat!

Pierwszy ciągnik tej topowej marki został wyprodukowany w 1915 roku, a seryjna produkcja ruszyła 29 października 1947. Pierwszym seryjnie produkowanym ciągnik marki Steyr był traktor Steyr Type 180. 

Kolejnym przełomowym rokiem dla marki był 1957, kiedy zakład w St. Valentin (gdzie po dziś dzień są produkowane ciągniki Steyr) został włączony do Steyr-Daimler-Puch AG. 

W 1974 roku produkcja ciągników przeniosła się o 25 km na północ. Wówczas fabryka główna w Steyr została przeniesiona do fabryki w St. Valentin. 

W 1996 roku Steyr Landmaschinentechnik GmbH połączył się z Case Corporation i stworzył podwaliny pod znany doskonale koncern CNH, który powstał w 2002 roku, ale nim to nastąpiło ciągniki Steyr w 1999 roku zdążyły otrzymać tytuł „Tractor of the year” dzięki swej bezstopniowej przekładnią S-matic . 

2003 roku również stał się przełomowy dla marki, wtedy to ruszyła produkcja kultowych już seria modeli Steyr Profi oraz nowe modele z serii CVT. Od 2005 roku St. Valentin, gdzie produkowane są wszystkie ciągniki Steyr stało się europejskim centrum Case IH i Steyr.

Ciągniki STEYR to idealne traktory dla każdego rodzaju gospodarstwa rolniczego. Gwarantują maksymalną niezawodność, komfort pracy i efektywność osiągów. Marka Steyr oferuje dziesięć serii: elastyczny KOMPAKT S, wszechstronny KOMPAKT, uniwersalny MULTI, kompaktowy z przekładnią bezstopniową EXPERT CVT, wyjątkowo opłacalny PROFI Classic, innowacyjne PROFI i PROFI CVT z przekładnią bezstopniową, jak również flagowe modele – IMPULS CVT, ABSOLUT CVT i TERRUS CVT.